2014-01-11

2014-01-11

Socialinių reklamų festivalis „Elgesio kompasas“

Sausio 11 d. AŠC surengė socialinių reklamų festivalį „Elgesio kompasas“. Šio renginio metu į kino teatrą „Pasaka“ Vilniuje susirinkę dalyviai turėjo galimybę ne tik išvysti visame pasaulyje kuriamas socialines reklamas, tačiau kartu dalyvavo diskusijoje su šių reklamų kūrėjais.

Socialinė reklama padeda megzti dialogą su visuomene, kadangi kalba apie problemas, rodo gerus bei blogus pavyzdžius ir taip keičia visuomenės elgesį. Kaip teigia AŠC projektų vadovė Milda Brukštutė „Tai yra inovatyvus būdas, kuris padeda ne tik supažindinti su socialinėmis ar kitokio pobūdžio problemomis, bet kartu pateikia būdus kaip tos problemos gali būti sprendžiamos“. Visgi, nors iš pirmo žvilgsio tai gali pasirodyti labai patraukli priemonė, tačiau tik pasitelikiant įvairias medija priemones ir vykdant kampanijas kryptingai bei ilgą laiką, galima įtraukti įvairias visuomenės grupes į aktyvias diskusijas ar bent jau paskatinti susimąstyti. Pavienės priemonės dažniausiai laukiamo rezultato neatneša.  

Renginys „Elgesio kompasas“ buvo organizuotas siekiant ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į socialines problemas ar inicijuoti pokytį, tačiau kartu tai buvo priemonė supažintinti su pasauline socialinių reklamų kūrimo praktika, pateikti tų pačių problemų interpretacijas skirtinguose kontekstuose. Dalyviai dienos trukmės renginyje turėjo galimybę išvysti virš 30 socialinių reklamų skirtų korupcijos, pažeidimų keliuose, smurto, aplinkosaugos ir kitoms problemoms spręsti. Taip pat susipažino ir su socialinių reklamų kūrimo „virtuve“ - patirtimi dalinosi reklamos agentūros „LowAge“ direktorius Andrius Verseckas.

Šis festivalis yra dalis AŠC įgyvendinamo paprojekčio „VšĮ „Antikorupcijos švietimo centro“ gebėjimų įgyvendinti korupcijos prevencijos programas stiprinimas“, finansuojamo Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos. 

Renginio organizatorius:                                                            Renginį finansuoja:

 

                                                                                            Renginio rėmėjai:     

Naujienlaiškio prenumerata