2013-10-30

2013-10-30

AŠC įgyvendinant projektą "Mokinių balsas" spalio 29-30 dienomis organizavo nacionalinį jaunimo ir už jaunimo politiką atsakingų asmenų susitikimą.


Dvi dienas trukusios konferencijos metu moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų turėjo galimybę ne tik klausyti pranešimų, bet taip pat dalyvavo ir praktiniame užsiėmime. Pirmosios dienos metu moksleiviai susitiko su LR Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų atstovais bei pilietinių įrankių internete kūrėjais. Pranešimai sukėlė gilias diskusijas plėtojant rinkimų, korupcijos, pileitinės galios, socialinės atsakomybės, elektronio piliečių dalyvavimo ir jų įrankių kūrimo temas. Antroji diena buvo skirta praktiniams užsiėmiams, kurių metu vystomi moksleivių socialiniai įgūdžiai. Pasitelkiant simuliacijos metodą, mokesliams buvo atskeista vidinė rinkimų "virtuvė". Šis metodas leido kiek kritiškiau pažvelgti į realybėje vykstačius rinkimus ir ateityje leis priimti labiau pamatuotus sprendimus.


Projektas "Mokinių balsas" vykdomas programos "Veiklus jaunimas" rėmuose, finansuojant Europos Bendrijai. Plačiau apie projektą www.mokiniubalsas.lt.

 

Naujienlaiškio prenumerata