2013-05-23

2013-05-23

Trečioji tarptautinė konferencija pinigų plovimo ir sukčiavimo finansiniame sektoriuje klausimais

Š.m. gegužės 22-23 dienomis VšĮ “Antikorupcijos švietimo centras” kartu su Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje organizavo jau trečiąją tarptautinę konferenciją Pinigų plovimo ir sukčiavimo prevencija elektroninėje erdvėje – nauji iššūkiai ir galimybės bankų sektoriui bei valstybės institucijoms".

Augantis naujųjų technologijų vaidmuo įvairiuose socialinio gyvenimo sferose, tarp jų ir finansiniame sektoriuje, keičia privataus ir viešojo sektoriaus darbo pobūdį. Elektroninė erdvė ne tik kelia naujas grėsmes bei problemas, tačiau kartu gali pasiūlyti ir efektyvius sprendimo būdus, priemones. Taigi, atsižvelgiant į šiuos pokyčius, trečiojoje konferencijose dėmesys krypo link naujų technologijų panaudojimo galimybių sprendžiant pinigų plovimo ir sukčiavimo finansų sektoriuje problemas. Kartu dalyviai turėjo galimybę  išgirsti bei įvertinti įvairių šalių pastangas bei veiklas kovojant su finansiniais nusikaltimais.

Trečius metus iš eilės organizuojamoje konferencijoje pranešimus skaitė ir gerąja patirtimi dalinosi patyrę Lietuvos bei užsienio pinigų plovimo prevencijos ekspertai iš viešojo bei privataus sektoriaus – JAV federalinių tyrimų biuro, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Lietuvos, Rusijos Federacijos finansinio monitoringo institucijų atstovai bei bankų, kredito bendrovių, audito įmonių ekspertai. Taip pat konferencijoje dalyvavo ir trijų Baltijos šalių (Estijos, Latvijos, Lietuvos) finansinio monitoringo vadovai, kurie pristatė savo šalių patirtis.

2013 metais į konferenciją susirinko arti 90 dalyvių, kurie atstovavo 13 šalių – Tadžikistaną, Kirgiziją bei kitas NVS šalis, JAV, Jungtinę Karalystę, Šveicariją, Italiją, Estiją , Latviją, Lietuvą.

Naujienlaiškio prenumerata