2014-07-07

2014-07-07

VšĮ „Antikorupcijos švietimo centras“ dėkoja visiems 20-čiai dalyvių už aktyvų dalyvavimą antikorupcinėje vasaros mokykloje „Sąžinės riteriai“, įdomiai praleistą laiką ir malonų bendravimą!

 

Keturias dienas trukusioje antikorupcinėje vasaros stovykloje jaunimas mokėsi atpažinti korupciją ir kovoti su ja.

I-oji diena. Šią dieną dalyviai, kurie į mokyklą suvažiavo iš įvairių Lietuvos miestų,  ne tik susipažino vienas su kitu, bet ir kibo į žinių pasaulį. Teoriniais užsiėmimais buvo siekiama kompleksiškai atskleisti korupcijos sampratą, priežastis, pasekmes ir valstybės institucijų. Pirmąją dieną įgytos žinios tapo pamatinėmis, jos buvo gilinamos kitų dienų užsiėmimuose. Šią dieną su dalyviais bendravo:

 

 

 

Donatas Puslys —bernardinai.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas; programos „Renkuosi mokyti“ istorijos mokytojas.

Įvadinis pranešimas:
„Korupcijos vėžys ir riteriai“

 

 

 

 

Jurgita Razmytė —Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vyresnioji specialistė.

Užsiėmimas:
„Korupcijos grėsmės ir prevencija“

 

 

 

 

 

Sita Mazumder —Transparency International Šveicarijos skyriaus ekspertė; Lucerne University of Applied Sciences and Arts dėstytoja.

Užsiėmimas:
„Why Switzerland is one of the most transparent European countries“

 II-oji diena. Pirmąją dieną dalyviai įgiję pagrindines žinias apie korupcijos reiškinį, antrąją dieną jie susirinko į teorinius-praktinius užsiėmimus, kuriais akcentuota visuomeninė veikla siekiant kovoti su korupcija. Pristatytos antikorupcinės veiklos bei pilietinio įsitraukimo galimybės. Siekta sužadinti motyvaciją visuomeniniai veiklai, pilietiškumo ir visuomeniškumo jausmus. Šią dieną su dalyviais bendravo:

 

  

Audrius Biguzasadvokatų profesinės bendrijos „Magnusson ir partneriai“ advokatas.

Užsiėmimas:
„Sukčiavimas sporto varžybose“

                                                                

 

Marija Šaraitėpilietinės iniciatyvos, pasisakančios už skaidrią viešąją politiką ir prieš galimą balsų pirkimą, „Baltosios pirštinės“ komandos narė.

 

Užsiėmimas:
„Pažintis su pilietine iniciatyva Lietuvoje: „Baltosios pirštinės“

 

 Rimanta Vaičiakonytė — Forumo teatras vadovė.

 

Forumo teatras tai ne tik vaidyba, tai dar ir diskusijų vieta. Vaidinamos realios, gyvenimiškos situacijos. Socialinės intervencijos atskleidžia ne tik iškeltą problemą, tačiau pastebimas ir didelis visuomenės abejingumo šydas. Kaip patys forumiečiai teigia, šie vaidinimai yra gyvenimo veidrodis.”

III-ioji diena. Priešpaskutiniąją stovyklos dieną buvo ugdomas kritinis dalyvių mąstymas ir gebėjimas orientuotis informacijos sraute. Įvairios užduotys leido realiai suvokti, kaip jaučiamasi sužinant, pamatant, jog prieš tave yra elgiamasi nesąžiningai. Patiems dalyviams buvo sudaryta galimybė ištirti korupcijos atvejį. Vakare kūrė valstybę tokią, kokią nori matyti, stengėsi visko pasiekti be korupcinių atvejų. Šią dieną su dalyviais bendravo:

 

 

Viktor Denisenko — žurnalistas.

Užsiėmimas:
„Paradoksas: žiniasklaidos korupcija ir žiniasklaida kovoje su korupcija“

 

 

Rugilė Trumpytė— Transparency International Lietuvos skyriaus projektų vadovė.

Užsiėmimai:
Rinkimų į savivaldybės tarybą simuliacija.
Dokumentinio filmo peržiūra ir aptarimas

 

 

 

Žaidimas “Privatizacija”. Vedėjos – AŠC darbuotojos/stovyklos vadovės: Milda Brukštutė ir Rūta Urbanavičiūtė.

 

 

 

  

Žaidimas “Sala” — tobulos valstybės be korupcijos simuliacija. Vėdėjas –Paulius Mieželis. Ugdymo plėtotės centro Neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkas.

IV-oji diena. Paskutiniąją stovyklos dieną dalyviai vyko į Seimą. Dalykinių pietų metu ne tik susipažinta su Seimo antikorupcijos komisijos ir parlamentinės grupės “Už Lietuvą be korupcijos” veikla, bet ir įsisavinti praktiniai korupcijos prevencijos pavyzdžiai.

 

 

 

 

Dalykiniai pietūs su Seimo antikorupcijos komisijos bei parlamentinės grupės “Už Lietuvą be korupcijos” nariais: Agne Bilotaite ir Arvydu Anušausku.

Naujienlaiškio prenumerata