2014-11-10

Lapkričio 3-8 d. VšĮ „Antikorupcijos švietimo centro“ projektų vadovė Milda Meidienė dalyvavo tarptautiniuose mokymuose kursuose apie įmonių socialinę atsakomybę „How CSR works?“ Budapešte, Vengrijoje.

Mokymuose dalyvavo 30 dalyvių iš daugiau nei 10 Europos Sąjungos valstybių. Visi jie atstovavo įvairias nevyriausybines organizacijas, kurios naudoja ar planuoja naudoti įmonių socialinę atstkomybę kaip vieną iš savo organizacijos veiklos finansavimo šaltinių. 5 dienas trukusių mokymų metu dalyviai ne tik įgyjo teorinių žinių apie įmonių socialinės atsakomybės sampratą, istoriją, formas, gerąsias praktikas, tačiau kartu lavino ir praktinius įgūdžius. Buvo surengtos praktinės sesijos, kurių metu kartu su ekspertais iš Vengrijos bei Austrijos dalyviai mokėsi kaip „parduoti“ savo idėją, kaip pristatyti savo organizaciją, ar net kaip apsirengti einant į pokalbį su verslo atstovais.

Mokymus organizavo Nacionalinės Vengrijos ir Lenkijos jaunimo agentūros. Mokymai finansuojami programos „Erasmus+“ lėšomis. 

2014-09-18

AŠC projektų vadovė Milda Meidienė susitiko su studentais Ukrainos, kurie rugsėjo 16-20 dienomis lankosi Vilniuje dalyvaudami projekte  „Europietiška mokykla: Lietuva – sėkmingo pasirinkimo istorija“. Projekto dalyviai - studentai iš įvairių Ukrainos regionų, kurie studijuoja tarptautinius santykius bei semiasi iš Lietuvos diplomatijos, eurointegracijos patirties. 

Susitikimo metu diskutuota korupcijos, jos formų paplitimo bei prevencijos temomis. Taip pat Ukrainos studentai domėjosi, kaip korupcijos situaciją Lietuvoje keitė buvimas Europos Sąjungos nare bei kitomis temomis. 

AŠC taip pat dar kartą sveikina Ukrainą rugsėjo 16 d. abipusiai ratifikavus ES ir Ukrainos Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartį.  

2014-07-07

VšĮ „Antikorupcijos švietimo centras“ dėkoja visiems 20-čiai dalyvių už aktyvų dalyvavimą antikorupcinėje vasaros mokykloje „Sąžinės riteriai“, įdomiai praleistą laiką ir malonų bendravimą!

 

Keturias dienas trukusioje antikorupcinėje vasaros stovykloje jaunimas mokėsi atpažinti korupciją ir kovoti su ja.

I-oji diena. Šią dieną dalyviai, kurie į mokyklą suvažiavo iš įvairių Lietuvos miestų,  ne tik susipažino vienas su kitu, bet ir kibo į žinių pasaulį. Teoriniais užsiėmimais buvo siekiama kompleksiškai atskleisti korupcijos sampratą, priežastis, pasekmes ir valstybės institucijų. Pirmąją dieną įgytos žinios tapo pamatinėmis, jos buvo gilinamos kitų dienų užsiėmimuose. Šią dieną su dalyviais bendravo:

 

 

 

Donatas Puslys —bernardinai.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas; programos „Renkuosi mokyti“ istorijos mokytojas.

Įvadinis pranešimas:
„Korupcijos vėžys ir riteriai“

 

 

 

 

Jurgita Razmytė —Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vyresnioji specialistė.

Užsiėmimas:
„Korupcijos grėsmės ir prevencija“

 

 

 

 

 

Sita Mazumder —Transparency International Šveicarijos skyriaus ekspertė; Lucerne University of Applied Sciences and Arts dėstytoja.

Užsiėmimas:
„Why Switzerland is one of the most transparent European countries“

 II-oji diena. Pirmąją dieną dalyviai įgiję pagrindines žinias apie korupcijos reiškinį, antrąją dieną jie susirinko į teorinius-praktinius užsiėmimus, kuriais akcentuota visuomeninė veikla siekiant kovoti su korupcija. Pristatytos antikorupcinės veiklos bei pilietinio įsitraukimo galimybės. Siekta sužadinti motyvaciją visuomeniniai veiklai, pilietiškumo ir visuomeniškumo jausmus. Šią dieną su dalyviais bendravo:

 

  

Audrius Biguzasadvokatų profesinės bendrijos „Magnusson ir partneriai“ advokatas.

Užsiėmimas:
„Sukčiavimas sporto varžybose“

                                                                

 

Marija Šaraitėpilietinės iniciatyvos, pasisakančios už skaidrią viešąją politiką ir prieš galimą balsų pirkimą, „Baltosios pirštinės“ komandos narė.

 

Užsiėmimas:
„Pažintis su pilietine iniciatyva Lietuvoje: „Baltosios pirštinės“

 

 Rimanta Vaičiakonytė — Forumo teatras vadovė.

 

Forumo teatras tai ne tik vaidyba, tai dar ir diskusijų vieta. Vaidinamos realios, gyvenimiškos situacijos. Socialinės intervencijos atskleidžia ne tik iškeltą problemą, tačiau pastebimas ir didelis visuomenės abejingumo šydas. Kaip patys forumiečiai teigia, šie vaidinimai yra gyvenimo veidrodis.”

III-ioji diena. Priešpaskutiniąją stovyklos dieną buvo ugdomas kritinis dalyvių mąstymas ir gebėjimas orientuotis informacijos sraute. Įvairios užduotys leido realiai suvokti, kaip jaučiamasi sužinant, pamatant, jog prieš tave yra elgiamasi nesąžiningai. Patiems dalyviams buvo sudaryta galimybė ištirti korupcijos atvejį. Vakare kūrė valstybę tokią, kokią nori matyti, stengėsi visko pasiekti be korupcinių atvejų. Šią dieną su dalyviais bendravo:

 

 

Viktor Denisenko — žurnalistas.

Užsiėmimas:
„Paradoksas: žiniasklaidos korupcija ir žiniasklaida kovoje su korupcija“

 

 

Rugilė Trumpytė— Transparency International Lietuvos skyriaus projektų vadovė.

Užsiėmimai:
Rinkimų į savivaldybės tarybą simuliacija.
Dokumentinio filmo peržiūra ir aptarimas

 

 

 

Žaidimas “Privatizacija”. Vedėjos – AŠC darbuotojos/stovyklos vadovės: Milda Brukštutė ir Rūta Urbanavičiūtė.

 

 

 

  

Žaidimas “Sala” — tobulos valstybės be korupcijos simuliacija. Vėdėjas –Paulius Mieželis. Ugdymo plėtotės centro Neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkas.

IV-oji diena. Paskutiniąją stovyklos dieną dalyviai vyko į Seimą. Dalykinių pietų metu ne tik susipažinta su Seimo antikorupcijos komisijos ir parlamentinės grupės “Už Lietuvą be korupcijos” veikla, bet ir įsisavinti praktiniai korupcijos prevencijos pavyzdžiai.

 

 

 

 

Dalykiniai pietūs su Seimo antikorupcijos komisijos bei parlamentinės grupės “Už Lietuvą be korupcijos” nariais: Agne Bilotaite ir Arvydu Anušausku.

2014-06-09

Skelbiame antikorupcijinės vasaros stovyklos "Sąžinės riteriai" vyksiančios 2014 m. birželio 30 - liepos 3 dienomis Širvintose programą. 

Primename, kad dar yra likusios kelios vietos, todėl laukiame visų susidomėjusių. Išsamesnę informaciją galite rasti čia

Stovykla finansuojama Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos pagrindu įgyvendinamo paprojekčio „Antikorupcijos švietimo centro gebėjimų įgyvendinti korupcijos prevencijos programas stiprinimas“ lėšomis.

2014-05-15

VšĮ „Antikorupcijos švietimo centras“ maloniai kviečia sudalyvauti antikorupcinėje vasaros stovykloje „Sąžinės riteriai“, kuri vyks Širvintose, 2014 m. birželio 30 d. - liepos 3 d.

Trumpai apie stovyklą:

Teoriniais seminarais ir praktiniais užsiėmimais sieksime, kad korumpuotą mąstymą bei elgesį nustelbtų garbinga laikysena. Inovatyvūs neformalaus švietimo metodai atskleis mūsų visuomenėje paplitusias korupcinių ryšių schemas ir suteiks gebėjimus jas atpažinti bei analizuoti. Kompleksiškai atskleisime korupcijos sampratą, pristatysime antikorupcinės veiklos bei pilietinio įsitraukimo galimybes. Plėsime žinias, patirtį, o visą šį gėrį Jūs, stovyklos dalyviai, parsivešite į savo asmeninę erdvę ten, kur gyvenate, mokotės ir leidžiate laisvalaikį.

Stovyklos trukmė ir vieta:

2014 m. birželio 30 d. – liepos 3 d., Širvintose.
Laiką leisime jaukioje kaimo turizmo sodyboje „Antanynė“ (plačiau apie sodybą: http://www.antanyne.lt/)

Finansavimas:

Stovykla dalyviams yra nemokama (teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, apgyvendinimas bei maitinimas).
Ji finansuojama Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos pagrindu įgyvendinamo paprojekčio „Antikorupcijos švietimo centro gebėjimų įgyvendinti korupcijos prevencijos programas stiprinimas“ lėšomis.

Mūsų keliami lūkesčiai ir reikalavimai stovyklos dalyviams:

Jeigu esi:
- aktyvus jaunimo organizacijos, mokyklos savivaldos narys arba save gali pavadini jaunuoju žurnalistu (domiesi žurnalistika; dar tik planuoji arba jau studijuoji žurnalistiką; rašai straipsnius mokyklos laikraščiui ar internetiniams puslapiams);
- 15-19 metų.
Tuomet atsiųsk mums užpildytą registracijos formą (ją rasi čia) kartu su motyvaciniu laišku ir taip užsitikrink vietą stovykloje! Iš viso atrinksime 20 dalyvių.

Kontaktai pasiteiravimui bei dokumentų atsiuntimui:

Dokumentus prašome atsiųsti į el. paštą.
Projektų koordinatorė
Rūta Urbanavičiūtė
Adresas: Ulonų g. 5, LT- 08240, Vilnius, Lietuva Tel.: +37052789270 Mob. tel.: +37063728595
El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Daugiau straipsnių...

Naujienlaiškio prenumerata